Czy w 2021 warto sprowadzić auto z Niemiec? - Moto

sprowadzanie auta z niemiec

Obecnie na rynku działa wiele firm

Sprowadzanie samochodów zza naszej zachodniej granicy wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Obecnie na rynku działa wiele firm specjalizujących się w poszukiwaniu i sprowadzaniu samochodów z konkretneg

Czy w 2021 warto  sprowadzić auto z Niemiec? - Moto sprowadzanie auta z niemiec
o kraju.

Szczególnym zainteresowaniem od lat cieszą się używane auta przywiezione z Niemiec. W społeczeństwie panuje bowiem przekonanie, że ich stan techniczny jest dużo lepszy od stanu technicznego krajowych modeli, w związku z czym również ich żywotność powinna być dłuższa.

Samochody używane sprowadza się z zagranicy na skalę masową lub na indywidualne zamówienie kupującego. Samochody na zamówienie są dokładnie sprawdzane na miejscu. Fachowcy weryfikują ich dokumentację i podstawowe dane typu przebieg, czy wyposażenie, tak aby przywieźć do klienta samochód w pełni sprawny i zgodny z opisem.

Zatem wynajmując profesjonalną firmę do sprowadzenia samochodu z Niemiec, z łatwością unikniemy wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek i zyskamy samochód w dobrym stanie technicznym, który posłuży nam na długie lata.


Na takie argumenty mogą sobie pozwolić

Przede wszystkim, studiując każdą reklamę używanego samochodu, nie należy brać na poważnie stwierdzenia, że był on przechowywany wyłącznie w garażu i był używany tylko w lecie. Na takie argumenty mogą sobie pozwolić niemal wszyscy sprzedawcy, ponieważ weryfikacja ich twierdzeń jest w zasadzie niemożliwa.

Samochody na zamówienie

Pierwszym krokiem po wybraniu przez kupującego odpowiedniej opcji jest telefon do sprzedawcy. Przedtem najlepiej przemyśleć rozmowę i przygotować listę pytań, które mają na celu wyjaśnienie wstępnego obrazu stanu samochodu. Podczas spotkania i oględzin samochodu wystarczy dokładnie sprawdzić informacje otrzymane telefonicznie.

Sprowadzanie samochodów

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dowód rejestracyjny pojazdu jest duplikatem. Jeśli oryginalny dokument stracił ważność, poproś właściciela o przyniesienie go na pierwszą inspekcję (oryginał jest zazwyczaj zachowywany). Przeczytaj więcej na ten temat w osobnej sekcji poniżej.

Samochody używane

Następnie należy zapytać o powód sprzedaży; liczbę właścicieli; gdzie samochód był używany; czy są jakieś wgniecenia, zadrapania lub korozja; wszelkie aktualne usterki techniczne; szczegóły dotyczące historii wypadków; informacje o remoncie silnika lub wymianie głównych zespołów lub części (skrzynia biegów, alternator, amortyzatory itp.). Należy również pamiętać o tym, aby w czasie spotkania nie tylko nadwozie i wnętrze pojazdu, ale również jego podwozie było czyste.


Przechodząc do oficjalnej strony policji i

Wszyscy z nas wiedzą, że wszystkie samochody automatycznie tracą 10% swojej pierwotnej wartości, gdy opuszczają salon sprzedaży. Dlatego też coraz więcej osób woli samochody używane. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać samochód używany, aby taki zakup nie przyniósł straty materialnej przyszłemu właścicielowi. Przyjrzyjmy się, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze używanego samochodu.

Samochody na zamówienie

Statystycznie, 48% samochodów na sprzedaż miało co najmniej jeden wypadek, a 18% samochodów zostało wyrzuconych z drogi. Aby nie stać się ofiarą oszustwa i kupić "czysty" samochód, ważne jest, aby sprawdzić jego historię pokoleniową. Jest to numer referencyjny nadawany fabrycznie wszystkim pojazdom. Przechodząc do oficjalnej strony policji i wprowadzając kod, potencjalny nabywca będzie mógł znaleźć niezbędne informacje na temat pożądanego pojazdu.

Sprowadzanie samochodów

Zaleca się sprawdzenie silnika w warsztacie, ale doświadczeni kierowcy mogą to zrobić samodzielnie. Aby określić przybliżony stan podwozia pojazdu, należy sprawdzić amortyzatory i sprężyny. Jeśli samochód chwieje się więcej niż dwa razy podczas pchania, uszkodzone są amortyzatory, a zbyt niskie zawieszenie wskazuje na zwisającą sprężynę. Kontrole nadwozia muszą być przeprowadzane przy czystym i dostatecznie oświetlonym pojeździe.



© 2019 http://moto.zetta.lubin.pl/